Feederové pruty

Feederové pruty zaujmou hlavně speciálně konstruovanou ohebnou špičkou. Její vysokou citlivost oceníte při lovu hlavně menších až středně velkých ryb. A ideální je, že samotnou špičku lze vyměnit za jinou. Můžete si přikoupit další kousky podle toho, jakou tuhost potřebujete a do jakých vod chcete feederové pruty použít.

K dispozici jsou dokonce i barevné varianty špiček. Jejich unikátní konstrukce má za cíl uspokojit i ty nejnáročnější rybáře profesionály. V první řadě jsou pruty schopné odhazovat přesně a daleko krmítka větší hmotnosti a to na tenkých návazcích. Feederové pruty kladou důraz na to, aby zároveň padly do ruky a byly příjemné i lehké. Vyberte si prut, který splní všechny vaše představy k dokonalosti.

Feederové pruty různých druhů

Light, medium, heavy... je základní třídění feederových prutů podle hmotnosti, které jsme přejali z anglické terminologie. Prut medium s délkou 360 cm je považován za univerzální prut, který je vhodný pro začínající rybáře, jenž si ještě neví rady s výběrem, a neustále tápou v široké nabídce. Jejich výhodou je také to, že se s nimi dají lovit drobnější i větší ryby.

Hmotnost prutu se pohybuje kolem 100 gramů a uspějete s ním na všech typech vod. Feederové pruty typu light povolují mnohem delší hod i lov v řekách. Jejich obvyklá délka je 330 cm a váha se pohybuje v rozmezí mezi 30 až 60 gramy. Jde s nimi lovit hlavně menší ryby, ale uplatníte je i na ryby střední velikosti. Nakonec nabízíme také feederové pruty heavy s hmotností nad 100 gramů. A s nimi už si lze troufnout na lov větších ryb.

Vybíráme feederové pruty

Ve výbavě feederových prutů nesmí chybět i další tuhé špičky. Při nákupu se zajímejte o materiál, ze kterého je prut vyrobený. Držení prutu musí být na dotek příjemné a pohodlné. Ze začátku investujte do univerzálních prutů, díky kterým zjistíte, co vám vyhovuje a co potřebujete. V našem eshopu najdete celou řadu feederových prutů od těch levnějších základních kousků, až po dražší určené pro náročnější zákazníky.

Prohlédnout si feederové pruty