Kaprové pruty

Rybaření není jen vysedávání u vody, především je to skvělý způsob relaxace. Ale pro někoho se stal vášní a koníčkem, dokonce i sportem. A když už víte, že vás rybaření baví, je čas pořídit si pořádnou výbavu. Rybaření by se neobešlo bez rybářského prutu. Pokud jsou vaší vášní hlavně kapři, pořiďte si kaprové pruty.

Kaprové nebo také kaprářské pruty se liší podle délky a hmotnosti. K dispozici jsou v několika základních délkách v rozmezí od 3,3 do 3,9 metrů. Každému rybáři vyhovuje jiná délka, důležité je také to, na jaké vodě budete rybařit.

V čem jsou kaprové pruty výjimečné?

Kaprové pruty se neliší od jiných jen svým názvem. Ten nám však napoví mnohé. Kaprové pruty jsou primárně určeny na lov kaprů a kaprovitých ryb, řadí se k jednomu z nejčastěji rybáři používaných prutů. Je pro ně charakteristická síla v páteři. Jakmile jsou však vystaveny vysoké zátěži, začnou se parabolicky ohýbat.

U těchto prutů očekávejte silnou zpětnou vazbu, kdy se i přes velkou zátěž dají nahodit do dostatečné vzdálenosti. Kaprové pruty nabízejí tzv. parabolickou akci, kterou oceníte v situaci, kdy budete potřebovat zdolat zaseknutého kapra. A jaký materiál se na jejich výrobu používá? Nejčastěji se setkáte s laminátovými a karbonovými pruty. Karbonový neboli uhlíkový prut stojí sice více, ale zkušení rybáři si jej oblíbili pro jeho neuvěřitelnou lehkost, výdrž i odolnost.

Jakému typu kaprového prutu dát přednost?

Teleskopické, dělené nebo surfové kaprové pruty? Pro začínající rybáře jsou plně dostačující teleskopické pruty, které jsou levné a vyrábí se i upravené kaprové teleskopické speciály. Dělené pruty jsou u všech milovníků kaprářských prutů klasikou všech klasik.

I ty si můžete vybrat podle typu rukojeti a pak je důležité dělení, kdy jsou k dispozici dvoudílné a trojdílné pruty. Posledním typem jsou surfové pruty, které sice jsou určeny na mořský rybolov, ale osvědčily se právě i na lov kaprů.

Prohlédnout si kaprové pruty