Rybářský prut s navijákem

Je pravý čas na nákup nového prutu s navijákem. Jak se však vyznat v nákupu, když je nabídka tak velká a možností je hodně? Vsaďte na kvalitu a hledejte to nejlepší. Správný prut musí padnout do ruky, musí být lehký a zároveň silný. Stejně jako nemůže být naviják bez prutu, ani prut se neobejde bez navijáků. Oba jsou základem rybářské výbavy a je třeba se dobře rozhodnout, než do výbavy investujete.

Pruty různých druhů

Všichni rybářští dobrodruzi budou jásat, až uvidí naši kompletní nabídku pro profesionální rybáře. Víme, že když už rybaření věnujete nějaký ten čas, jsou vaše požadavky na kvalitu na vyšší úrovni. Vycestujte do zahraničí a vyzkoušejte si lov na moři.

Na to budete potřebovat kvalitní prut přímo určený na lov mořských ryb, který musí být pružný a zároveň pevný a odolný. Jedině tak si můžete troufnout na lov velkých druhů ryb. Na sladkovodní ryby pak slouží kaprové a sumcové pruty. Rádi rybaříte u břehů řek a potoků, pak jsou pro vás to pravé pickerové pruty. S nimi se nejlépe loví menší ryby. Rozhodující je i velikost prutu a materiál. Právě materiál má specifické vlastnosti jako je pružnost a pevnost. Záleží jen na vás, kde a co chcete lovit. Propadněte rybaření se správnou výbavou.

Navijáky

Když naviják funguje tak jak má, je významným pomocníkem při lovu ryb. Nabídka navijáků je různá, kromě ceny rozhoduje zkušenost rybáře i využití navijáků. Pro začínající a příležitostné rybáře je dostačující naviják s cívkou. Ale pro vybíravější zákazníky máme i něco víc. Naviják si můžete vybrat dle umístění brzdy.

Přední brzda nabízí přesnost, vysokou účinnost a citlivost, na druhou stranu vyžaduje zkušenost s ovládáním. Zadní brzda je snadnější na ovládání, takže vhodná pro rybáře začátečníky. Jestli stále váháte, které z nich dát přednost, máme pro vás dobrou zprávu. Vyzkoušejte navijáky s centrální brzdou, která kombinuje výhody zadní a přední brzdy.

Koupit rybářský prut s navijákem