Rybářské pruty

To nejdůležitější pro každého rybáře je jeho rybářský prut, který děla polovinu práce a měl by rybáři dokonale padnout. Musí být lehký, pružný, ohebný a zároveň pevný a odolný. Rybářské pruty se dělí podle techniky lovu, a to také rozhoduje o tom, jaký prut si pořídit.

Důležitá je samozřejmě i cena. U nás si vyberete pruty pro opravdové profesionály i úplné začátečníky, tedy rybáře amatéry, kteří rybaření teprve přicházejí na chuť. Rozhodující je také délka prutu, druhy ryb, které chceme chytat a nakonec místo, kde budeme rybařit.

Rybářské pruty podle druhu ryb

Mořské či sladkovodní ryby? To je první otázka, kterou si musí rybář při nákupu rybářského prutu položit. Pokud jsou vám české rybníky malé, věnujte se lovu mořských ryb. Pro ty, kdo rádi zůstávají v českých vodách, jsou k dispozici pruty na sladkovodní ryby.

I u nich si pak zkušení rybáři mohou vybrat mezi pruty speciálně určené na lov kaprů, které se vyznačují odolností a pevností nebo sumcovými pruty, jejichž vlastnosti jsou podobné a také zde můžete čekat vysokou odolnost. V nabídce najdete dále pickerové pruty i plaváčkové pruty, jenž jsou vykonstruovány pro plavanou. Tím to nekončí, přesvědčte se sami.

Rybářské pruty podle zpracování a materiálu

Je pro vás hlavní snadné přenášení nebo jste jen příležitostní rybáři a hledáte prut za dobrou cenu? I toto berte v potaz při nákupu rybářských prutů. Teleskopické pruty jsou na přenos i cestování skvělé hlavně v tom, že je lze zasunout a vysunout podle potřeby. Dělené pruty zase můžete rozložit a složit, jak potřebujete.

Chystáte se lovit pod ledem? Pak právě pro vás máme pruty na dírky. Pružnost, lehkost, odolnost, tyto vlastnosti dodává prutu hlavně materiál, z něhož je vyroben. Vybrat si tak můžete ze štípaných prutů nabízejících hlavně pružnost a poddajnost, sklolaminátové rybářské pruty nabízející odolnost nebo grafitové pruty na pořádné ryby.

Rybářské pruty podle délky

Délka prutu se pohybuje v rozmezí od 180 až po 450 cm. A opět záleží na tom, jakou techniku rybaření používáte. Nejdelší jsou pruty na položenou, naopak nejkratší pak pruty na plavanou a přívlačné pruty.

Prohlédnout si rybářské pruty