Wobler

Wobler v překladu znamená houpat se nebo také kolébat. Pro rybáře je to důležitá pomůcka při rybolovu, která slouží na polapení ryb. Co wobler, to jiný materiál a tvar. Na každou rybu totiž funguje něco jiného. Wobler se řadí mezi umělé nástrahy, které slouží hlavně na lovení dravých ryb přívlačí. Vybrat si můžete woblery různých barev, tvarů a materiálů. Nejčastěji se používají plastové či dřevěné.

Woblery mají za úkol napodobit oblíbenou pochoutku lovených ryb, pokud možno co nejvěrohodněji. Název si tato rybářská pomůcka vysloužila díky lopatce umístěné v přední části, která se při použití pohybuje a má kopírovat pohyb potravy ryb. Rozlišujeme woblery plovoucí, potápivé a hladinové. Woblery se mohou skládat i z více dílů a v takovém případě mluvíme o jednodílných nebo vícedílných woblerech.

Plovoucí woblery

Mělké toky jsou pro ně jako stvořené. Jsou vhodné do hloubek od jednoho do šesti metrů a spíše teplejších vod. Během navíjení se dostávají k hladině a s obnovou navíjení se opět potápí. Díky tomu přitahují pozornost ryb.

Potápivé woblery

Výhodou potápivých woblerů je, že s nimi lze lovit v různě hlubokých vodách. Důležitá je hlavně rychlost potápění woblerů a jejich celková konstrukce. O výsledném úlovku rozhodují i takové detaily jako je velikost náběhové lopatky a způsob jejího umístění.

Hladinové woblery

Hladinové woblery jsou umístěny na hladině, kde slouží jako nástraha pro dravé ryby. Jsou vhodné k použití na mělké vodě. Nejčastěji se z hladinových woblerů používá tip zvaný popper.

Tohle je základní členění woblerů. Kromě toho existují i další tipy. Podle konstrukce je dělíme na jednodílné, které se vyrábí z jednoho kusu materiálu a pak skládané či vícedílné, kde je spojeno více částí. Narazit můžete také na lopatkové woblery a bezlopatkové woblery. Všechny najdete také v našem eshopu. Vybírejte pečlivě. I taková maličkost rozhodne o úspěšném rybolovu. Díky našim woblerům bude rybolov snadnější.

Nabídka wobblerů