Rybářské navijáky

Bez rybářského navijáku by to nešlo. Naštěstí se bez něj obejít nemusíte, protože má v našem sortimentu stálé místo. Jakmile zjistíte, že potřebujete nový naviják, čeká vás rozhodování mezi několika produkty lišící se cenou, velikostí, váhou, typem brzdy, stylem přívlače nebo počtem ložisek. V potaz berte i to, jak veliké ryby se chystáte lovit.

Univerzální rybářské navijáky

Pro rybáře začátečníky jsou určeny univerzální navijáky, které dobře poslouží k rekreačnímu rybaření. Pokud však plánujete věnovat se rybaření více, pomůže vám univerzální rybářský naviják ujasnit si, co vám vyhovuje a co ne. U navijáku je důležitá velikost, která nesmí být příliš velká, aby neomezovala při rybolovu a různých rybářských technikách.

Důležitá je také hmotnost. I když lehčí nutně neznamená lepší. Těžší navijáky jsou zase zhotoveny z kvalitnějšího materiálu, který se na váze podepisuje. Stejně tak obsahují více ložisek. Rybář proto musí mít větší fyzickou kondici.

Rybářský naviják s přední, zadní a centrální brzdou

Jaké výhody nabízí rybářský naviják s přední brzdou? V první řadě musíme zmínit skvělou citlivost při regulaci tahu brzdy. Odpor se navíc nemění ani při delším boji s větší rybou. Výhodou těchto navijáků je také velká plocha brzdných lamel, které si můžete plynule nastavit.

Brzda má velký rozsah záběru, což je účinné při lovu velkých ryb. Rybářské navijáky se zadní brzdou zase vynikají rychlostí a flexibilitou. Moderní trendy navíc nabízí kombinaci zadní brzdy s bojovou. Zadní brzdy se ve většině případů ovládají otočným kolečkem. To je výhodné hlavně proto, že je sníženo riziko kontaktu s vlascem na minimum.

Opět to rybář pocítí především v případech, kdy dojde k ostřejšímu boji s rybou. U vybraných navijáků je k dispozici páčková brzda pro ještě snadnější ovládání. Posledním základním tipem je rybářský naviják s centrální brzdou, která kombinuje výhody obou předchozích druhů.

Prohlédnout si navijáky